Bianco Carrara Mermer

Bianco Carrara Mermer’in yapısı, rengi ve ışığı yansıttığı hali mekanda aydınlık hissi oluşturur. Bianco Carrara mermeri gün geçtikçe daha modern mekanlarda uygulanmakla birlikte içerisinde bulunan damarsal yapısı onu iç mekanda mermer masa, ıslak zemin uygulamaları, mermer sehpa, dresuar, mermer banko olarak görmemizi sağlamaktadır. Aynı zamanda Bianco Carrara´nın dayanıklılığı sayesinde dış mekanlarda duvar kaplama ve oymalı kolonlar ve heykel olarak da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bianco Carrara mermeri özellikle yurt dışında ki ince döşemeyi tercih eden ülkelerde 30x60x1 cm veya 30.5x61x1 cm olarak, veya 60x60x1 veya 61x61x1 cm olarak pazarda yerini almıştır. Bianco Carrara her ne kadar Calacatta Oro, Statuario, Statuarietto veya Arabescato Corchia kadar zemin beyazlığına sahip olmasa da uygulanan mekanlara ferahlık verir. Bianco Carrara mermeri aynı zamanda uygulamalarınıza uyum ve geçiş aracı olarak başarılı bir görev görür.

Antik çağlardan beri mermer, lüksün ve geleneğin simgesi olmuştur. Sanattan mimariye kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bianco Carrara mermer kireçtaşının uzun bir süre boyunca aşırı ısı ve basınca maruz kalmasıyla oluşur. Sonuçta, tüm dünyada mimaride kullanılan muhteşem bir taşa dönüşür. Bianco Carrara mermer, Calacatta mermerden daha ince damarlıdır ve kılcal çizgileri tüm taşa daha gri bir ton verir. Dayanıklılığı ve zarif görünümü, onu çeşitli uygulamalar için uygun kılan temel faktörlerdir. Fakat zarif görünümüne rağmen diğer doğal taşlara göre daha fazla bakım gerektirir. Beyaz mermer, mekanın türüne veya istenen tasarıma göre çeşitli şekillerde yüzey işlemleri yapılabilir.

Mimarların genellikle tercih ettiği bir diğer seçenek olan Calacatta Mermer i de incelemeyi unutmayınız. Ayrıca Statuarietto Mermer plaka görselleri uygulama görselleri ve diğer bilgilerini de inceleyiniz. Şık ve zarif bir taştır.

Bianco Carrara Mermer Kalınlık Ölçüleri

Standart plaka kalınlıkları 2cm’dir. Fakat firmamız proje ihtiyaçlarını baz alarak 1cm, 1.2cm, 1.5cm, 2cm, 3cm gibi farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda tedarik edebilir.

Bianco Carrara Mermer Yüzey İşlemleri

• Honlama (Honed)

• Cilalama (Polished)

• Alevle yakma (Flamed)

• Eskitme (Tumbled/patinato)

• Kumlama (Sand Blaster)

• Çekiçleme (Bush Hammered)

• Asitle yıkama (Antico/acid washed)

Tüm bu yüzey işlemleri ile ilgili tüm sorularınızı uzman mimar ekibimize sorabilirsiniz. Size uzun vadeli profesyonl çözümler sunarız. Ürün hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bianco Carrara Mermer Fiyatı

Bianco Carrara Mermer Fiyatı, değişiklik göstermektedir. Cilalı bir yüzey, taşın parlak beyazlarını vurguladığı ve herhangi bir mekana üst düzey bir görünüm kattığı için beyaz mermer için harika bir seçenektir. Bu seçkinliği onu zaman zaman lüks segmente taşısa da, bianco carrara mermer fiyatları seleksiyonuna göre geniş bir fiyat aralığını kapsar. Bianco carrara mermer fiyatı hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ufak bütyük demeden tüm projleriniz için size geri dönüş yapılacaktır.

Bianco carrara mermerin ham hali üzerine yapılmış cila, lekelenmeye karşı ek koruma sağladığı ve yüzeye bakteri ve dökülmelerin girmesini önlemeye yardımcı olduğu için kullanım kolaylığı sağlar ve mutfaklar için idealdir. Daha sade ve daha az uğraşılmış bir tasarım tercih ediyorsanız, Beyaz Carrara mermer tezgahları saten bir yüzeyle honlamayı düşünebilirsiniz. Bu seçenek, çizikleri ve sürtünmeleri en aza indirmek için idealdir. Honlanmış bir yüzey cilalı olandan daha dayanıklıdır ve çizilmeleri ve aşınmayı önleyebilir. Bununla birlikte, lekelenmeye ve su hasarına da eğilimli olabilir. Daha rustik bir görünüm isteyenler için Beyaz Carrara mermer tezgahlar için deri yüzey kaplama işlemi yapılabilir. Bu kaplama, doğal taşın dokusunu taklit eder ve yumuşak bir his veren alanlar için idealdir. Beyaz Carrara mermer yüzeyler, honlanmış olanlara göre çizilmeye karşı daha dayanıklıdır ve parmak izi veya filigran göstermezler. Ayrıca çoğu cilalı yüzeyden daha dayanıklıdırlar. Bianco Carrara Mermer Fiyatı, hem göz alıcı hem de fonksiyonel mekanlar için mükemmel bir seçimdir. Bu malzemede, alanınız için doğru tonu bulmanıza yardımcı olabilecek birçok varyasyon vardır.